Przestrzeń do zabawy w małym i dużym ogrodzie

Ogród jest znakomitym miejscem do zabaw. Kiedy zadba się o odpowiednie wyposażenie, będzie to jeszcze ciekawsza przestrzeń dla dziecka. Tym wyposażeniem są różne rzeczy służące zabawie. Od wielkości ogrodu zależy, jak duży będzie obszar do zabaw. Nawet małą przestrzeń można ciekawie zaaranżować.

Zabawki ogrodowe na niedużą przestrzeń

Na niewielkim obszarze nie można ustawić wiele. Poza miejscem do zabawy musi też być przestrzeń rekreacyjna służąca całej rodzinie. Także dla gier i zabaw potrzebna jest choć niewielka niezagospodarowana przestrzeń. Warto zwrócić uwagę na takie zabawki ogrodowe dla dzieci, które nie zajmują wiele miejsca jak np. huśtawka. Jeśli ma znaleźć się w ogrodzie piaskownica, to nie musi być duża.

Na niewielkiej przestrzeni sprawdzają się rzeczy, które służą tymczasowo. Chodzi też o to, by kiedy nie będą wykorzystywane, móc je złożyć tak, aby nie zajmowały za wiele miejsca. Namioty czy baseny dmuchane to uwielbiane przez dzieci zabawki ogrodowe, a należą do tej kategorii rzeczy. Jeśli namiot przestanie być potrzebny, można go zabrać i będzie miejsce, by np. pograć w gumę. Niekiedy sprawdza się rozmieszczenie rzeczy dla dziecka w różnych miejscach. Część może być niedaleko domu, a część w głębi ogrodu.

Duży ogród – mini plac zabaw

Jeśli miejsca jest więcej, można urządzić dzieciom niewielki plac zabaw. Można go stworzyć, wybierając różne atrakcyjne dla nich rzeczy. Warto, by była w takim miejscu huśtawka. Dla najmłodszych można wybrać bujak. Takie zabawki ogrodowe dla dzieci pozwalają bawić się wspólnie. Dwoje dzieci siada jednocześnie na przeciwnych końcach bujaka. Huśtawka też może zapewniać zabawę więcej niż jednemu dziecku. Trzeba wtedy wybrać podwójną. Do niewielkiego placu zabaw można też wybrać takie rzeczy jak:

– piaskownica,

– zjeżdżalnia,

– domek,

– trampolina.

Różne zabawki dla fajniejszej zabawy

Taki zestaw gwarantuje urozmaiconą zabawę. Trampolina daje możliwość skakania. To zdrowa aktywność, a dla dzieci możliwość pozbycia się nadmiaru energii. Zjeżdżanie i huśtanie się czy bujanie to nieco inne doznania, ale zabawa też wspaniała. Domek posłuży do spokojniejszych zabaw, takich, które wymagają korzystania z wyobraźni. Może być też miejscem, gdzie na noc umieści się różne drobne zabawki, jak skakanka czy guma. Piaskownica to teren do zabaw kreatywnych. Piasek, trochę wody, wiaderko, grabki, łopatka, foremki – to wszystko gwarantuje mnóstwo zabawy. Tworzenie różnych konstrukcji z piasku rozwija kreatywność i zapewnia mnóstwo satysfakcji.

Mało jest miejsca czy dużo, można zadbać o świetne warunki dla zabawy. Ważne jest, by zabawa mogła być zróżnicowana. Wtedy dziecko nie będzie się nudzić i będzie miało z niej najwięcej korzyści.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *